Lista aktualności Lista aktualności

Weekend pod znakiem edukacji leśnej

Miniony weekend minął pod znakiem edukacji leśnej społecznej lokalności. Tym razem leśnicy z Nadleśnictwa Opoczno uczestniczyli w dwóch wydarzeniach: w sobotę 25 czerwca w ekologicznym pikniku w Opocznie oraz w niedzielę 26 czerwca w kongresie Kół Gospodyń Wiejskich z województwa łódzkiego połączony z Dniem Dziecka w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Miedznej Murowanej. 

Nadleśnictwo podczas imprez plenerowych wystawiało stoisko promocyjno-edukacyjne, przy którym dzieliło się wiedzą na temat lasów i propagowało wiedzę o środowisku leśnym, wielofunkcyjnej gospodarce leśnej oraz zasadach bezpieczeństwa podczas przebywania na terenach leśnych. Oprócz stoiska znajdował się również sprzęt terenowy posterunku straży leśnej, nie zabrakło quada oraz samochodu terenowego.

W ramach konkursów leśnych, podczas których można było sprawdzić swoją wiedzę leśną, można było otrzymać m.in. sadzonki drzew leśnych, a także ekologiczne gadżety wykonane z drewna.  

Stoisko Nadleśnictwa cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko. Wierzymy, że przez naszą działalność edukacyjną wzrosła świadomość społecznej lokalności w zakresie ochrony przyrody i przede wszystkim wiedza o pracy leśników.