Lista aktualności Lista aktualności

Upamiętnili Hubalową Wigilię

Dnia 4 grudnia 2020 roku leśnicy z Nadleśnictwa Opoczno jak od wielu lat uczcili pamięć mjr. Henryka Dobrzańskiego

W grudniu 1939 r. odbyła się w leśniczówce Bielawy Wigilia z udziałem mjr. Henryka Dobrzańskiego - Hubala i jego żołnierzy. Od 2007 roku w pierwszy piątek grudnia na leśnej polanie w Bielawach odbywa się „Hubalowa Wigilia”, w której uczestniczą uczniowie szkół pod patronatem mjr. Henryka Dobrzańskiego Hubala, leśnicy i wiele innych osób dla których pamięć o Majorze i jego żołnierzach nie zagasła. W tym roku Wigilia Hubalowa miała niestety inny charakter niż w latach ubiegłych ze względu na panujące obostrzenia związane z pandemią, jednak nie zabrakło osób reprezentujących liczne instytucje. 
Po uroczystości na leśnej polanie, leśnicy z Opoczna udali się na szaniec Hubala     w Anielinie, gdzie złożyli wieniec i zapalili znicze przy bazaltowym głazie. Szaniec Hubala to miejsce, w którym w walce z Niemcami poległ major Henryk Dobrzański „Hubal”, dowódca Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego. 
Mamy nadzieję, że stan epidemiologiczny w przyszłym roku poprawi się i XV Wigilia Hubalowa, będzie mogła zgromadzić większe grono osób.