Lista aktualności Lista aktualności

Żywa czy sztuczna?

Kto z was wyobraża sobie święta bez drzewka bożonarodzeniowego? Choinka to jeden z elementów Bożego Narodzenia, bez którego nikt z nas nie chciałby spędzać Świąt.
Choinka bożonarodzeniowa wprowadza do naszych domów magię świąt. Żywa czy sztuczna dla wielu ma znaczenie. Sztuczna choinka pomimo tego, że możemy korzystać z niej wiele lat i dla większości jest praktyczniejsza, ponieważ  nie trzeba jej podlewać, może stać przy źródle ciepła, igły z niej nie opadają, więc mniej sprzątania dla nas, a też finansowo jest oszczędniej, ale dla kogo oszczędniej? Na pewno nie dla środowiska, zarówno ich produkcja jak i utylizacja obciążają naszą planetę. Plastikowa choinka rozkłada się około 500 lat, recykling w tym przypadku jest niemożliwy. 

Jeśli wybierzemy drzewko żywe z donicy, na wiosnę możemy je wsadzić w naszym ogrodzie, natomiast ta ścięta jest możliwa do dalszego wykorzystania np. jako nawóz do kwiatów. Jej naturalny zapach podkreśla świąteczną atmosferę. Decydując się na żywą choinkę nie powinniśmy się obawiać, że przyczyniamy się do dewastacji lasów. Większość tych świątecznych drzewek pochodzi z plantacji. Pachnące igliwie i efektywny wygląd żywej choinki sprawią, że nadchodzące święta Bożego Narodzenia na pewno będą niezapomniane. 

Zachęcamy Państwa do zakupu naturalnych choinek z legalnego źródła pochodzenia. Nasza plantacja choinek znajduje się w leśnictwie Sitowa, w celu zakupu prosimy kontaktować się z leśniczym.