Lista aktualności Lista aktualności

PROGRAM "ZANOCUJ W LESIE"

Od 1 maja będzie można legalnie zanocować w lesie.
 
Nadleśnictwo Opoczno przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal.
 
To niewątpliwie bardzo dobra wiadomość dla wszystkich miłośników obcowania z przyrodą. Program skierowany jest nie tylko do społeczności zainteresowanych bushcraftem i survivalem, ale dla każdego z nas, kto chce spędzić noc w lesie.
 
Wyznaczona przez Nadleśnictwo Opoczno strefa, to obszar blisko 1800 hektarów. Lokalizacja obszarów znajduję się poniżej na załączonych mapach. Są to 2 obszary wyznaczone w dwóch obrębach leśnych nadleśnictwa (obręb Brudzewice oraz Opoczno). W terenie wyznaczają go słupki oddziałowe o numerach:
171A, 172-177, 199-204 (teren leśnictwa Bielawy, obręb Brudzewice);
78-104, 142-153, 178-182, 205-206 (teren leśnictwa Dęba, obręb Brudzewice);
12-21, 23-24 (teren leśnictwa Januszewice, obręb Opoczno).
 
              Mapa obszaru programu „Zanocuj w lesie” na terenie Nadleśnictwa Opoczno:
 

 

Zanim oddasz się relaksowi na łonie natury, zapoznaj się z zasadami korzystania z udostępnionych na ten cel terenów. Ufamy, że pozostawicie to miejsce bez śladu swojej obecności. Nie jesteśmy jedynymi, którzy korzystają z tego miejsca.
Miłego obcowania z lasem!

Więcej szczegółów dotyczących programu "Zanocuj w lesie" znajdziesz tutaj.
 
Numer kontaktowy do koordynatora ds. Programu „Zanocuj w lesie”: Karol Chajdecki, karol.chajdecki@lodz.lasy.gov.pl, tel. 887 530 340