Lista aktualności Lista aktualności

Otrzymali żywą, pachnącą choinkę

W Miejskim Domu Kultury w Opocznie 12 grudnia 2020 r. odbyła się akcja Operacja Komar, czyli zbiórka krwi organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi, Krwiodawcy.EOP.
 
Nadleśnictwo Opoczno postanowiło włączyć się w tą akcję poprzez przekazanie honorowym krwiodawcom 30 choinek bożonarodzeniowych, które na to wydarzenie zostały pozyskane z plantacji choinek znajdującej w leśnictwie Sitowa. Wraz ze świątecznym drzewkiem uczestnicy akcji otrzymali ekologiczną bombkę z logiem Nadleśnictwa, które idealnie przystroi choinkę.
Przypominamy plantacja choinek to specjalne powierzchnie, które od początku zakładane są z przeznaczeniem na sprzedaż drzewek. Zazwyczaj są to miejsca, w których trudno docelowo wyhodować las. Leśnicy hodują na plantacjach drzewka do wieku około 7 - 8 lat, gdy osiągną wysokość 3 – 3,5 m. 
Cieszymy się, że mogliśmy w taki sposób docenić krwiodawców, którzy przekazują cząstkę siebie drugiemu człowiekowi. Uważamy, że oddawanie krwi jest zawsze, a w obecnych czasach szczególnie szlachetnym czynem.